Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi Ve Fuarı Ziyaretçilerine Kapılarını Açacak

Geleceğin üretim teknolojileri konuşulacak
Türkiye’nin bütünleşik kalkınma hedeflerini ortaya koyan 10. Kalkınma Planı kapsamında gerçekleşecek Uluslararası AR-GE İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı, Ar-Ge sistemi içinde yer alan tüm aktörleri aynı mekanda bir araya getirecek. Dijital Teknolojiler, Nanoteknoloji, Biyoteknoloji gibi sağlık endüstrisi alanlarında geleceğin teknolojileri Uluslararası AR-GE İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarında gündeme oturacak.

T.C. Kalkınma Bakanlığı ile T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde TÜBİTAK ve Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) işbirliği ile yapılacak Uluslararası AR-GE İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı, 3-5 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Pullman Kongre ve Fuar Merkezinde gerçekleşecek.
Kamunun AR-GE hedeflerine göre İmalat Sanayi, Enerji, Uzay ve Havacılık, Dijital Teknolojiler, Nanoteknoloji, Biyoteknoloji, Sağlık Endüstrisi, Bilişim, Tarım ve Gıda, Otomotiv, Ulaştırma ve Yeşil Teknolojiler konusunda ilgili paydaşların katılacağı etkinlik, geleceğin üretim sistemlerinde Ar-Ge işbirlikleri için zemin oluşturacak.

Türkiye’nin kalkınma hedefleri doğrultusunda araştırma altyapısı merkeze alınarak işbirliği imkanlarının sağlanacağı bu platform, AR-GE konusunda kamu, özel sektör ve üniversite etkileşimini artırarak ulusal ve uluslar arası bilimsel ve ticari alanlarda işbirliklerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Ar-Ge İşbirlikleri Panellerinde geleceğin teknolojileri ve üretim sistemlerindeki rolleri konuşulacak
Geleceğin üretim sistemlerinde dijital teknoloji, bioteknoloji ve nanoteknolojilerin rolü ve işbirliklerinin konuşulacağı panellerde, üretim sistemlerinde araştırma altyapıları, Ar-Ge işbirliklerinde temel sorunlar ve uygulama örnekleri ile Türkiye-Japonya Ar-Ge işbirlikleri gündeme alınacak.

Ar-Ge Projeleri bu fuarda görücüye çıkacak
AR-GE İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarında yer alacak firmalar Ar-Ge projelerini sunma ve konu ile ilgili yatırımcılarla tanışma fırsatına sahip olacak. Fuar ziyaretçileri teknoloji ve araştırma merkezlerinin ürün, hizmet ve teknolojileri hakkında bilgi sahibi olabilecek. Mühendislik ve kariyer imkanlarının yanında ticarileşmeyi başarmış ve yatırımcılara açık Ar-Ge projelerini görebilecek. Ar-Ge konusunda know-how transferi için de bir fırsat olan fuar; kamu, akademi ve iş dünyası arasında işbirliği ve iletişim imkanları sağlayacak.

Bir-E-Bir görüşmeler
Etkinlikte yer alan her bir Ar-Ge projesi ile ilgili olarak, Bir-E-Bir yazılım uygulaması ile etkinlik katılımcıları belirli saat dilimleri içinde One-on-One Meetings alanı içinde bir araya gelerek proje üzerine konuşabilecek, yatırım imkanları değerlendirilecek.

Ar-Ge Yönetim Toplantıları
Sağlık-ilaç, sağlık-tıbbi cihaz, Savunma, loT, imalat, uzay, enerji ve otomotiv sektörlerinde Ar-Ge baş mühendislerinin ve kamu kurumlarındaki yetkililer ile alanında uzman olan kişilerin katılımı ile Cro Meetings yuvarlak masa toplantısı gerçekleşecek. Kalkınma Bakanlığı, BSTB, YÖK, TÜBİTAK, ilgili STK’lar ile sektör temsilcilerinin bir araya geleceği yuvarlak masa toplantılarında Ar-Ge çalışmaları, sektör bazlı kanaat önderlerinin katılımı ile derinlemesine ele alınacak.

Satur, Ekspotürk ve Onajans organizasyonu ile gerçekleşecek Uluslararası AR-GE İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı hakkında detaylı bilgi için: www.argezirvesi.org

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]
AR-GE İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı
Baskı
[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]